FESTIVAL LOKÁLNÍ EKONOMIKY 2014

O víkendu 20. a 21. září 2014 se v areálu Šluknovského zámku uskuteční druhý ročník Festivalu lokální ekonomiky. Hlavním programem je druhá národní konference lokální ekonomiky, na které vystoupí dvanáct odborníků s tématy zaměřenými na regionálního rozvoj, lokální měny, sociální podnikání, cestovní ruch a další. Jmenovitě budou přednášet Particie Anzari, Milan Smrž, Kateřina Čadilová, Tomáš Tožička, Martin Zíka, Ilona Švihlíková, Frank Janski, Michal Jarolímek, Michaela Dopitová, Pavel Hlaváč, Klára Mágrová a Eva Hamplová. V sobotu je festivalový program uzpůsoben pro širokou veřejnost a proto bude v zámecké zahradě probíhat trh regionální produkce s různými dílnami (farmářská ZOO, práce s motorovou pilou, ukázka sokolnictví, atd.). Lidé si také budou moci zakoupit potraviny od místních farmářů a výrobky řemeslníků ze Šluknovského výběžku a okolí. O dobrou zábavu se postará přehlídka místní kultury, na které vystoupí různé soubory a spolky. Vstup na celý sobotní program na zámku je volný. Od 20 hodin se v Divadle Šluknov bude konat lokálně ekonomická hudební zábava (vstupné 50 Kč).

V neděli se v reprezentativních prostorách zámku Šluknov uskuteční druhá část konference lokální ekonomiky zaměřená zejména na rozvoj cestovního ruchu. Bude velmi zajímavá nejen pro pracovníky místních samospráv a poskytovatele služeb, ale také pro kandidáty do blížících se komunálních voleb, protože právě turismus je často zmiňován jako jedna z perspektivních možností pro zlepšení nedobré hospodářské situace regionu. Konference vyvrcholí lokálně ekonomickou dílnou, na které by letos měl vzniknout návrh regionální strategie cestovního ruchu pro Šluknovsko.
Program obou dní začíná v 9 hodin dopoldne. Podrobnosti o Festivalu lokální ekonomiky lze najít na webové stránce www.lokalni-ekonomika.cz. Akci pořádá Místní akční skupina Šluknovsko ve spolupráci s městem Šluknov, portálem Vylep info, Ústeckým krajem, Ministerstvem zemědělství ČR, Okresní hospodářskou komorou Děčín a řadou dalších partnerů. Kontakt na pořadatele je Martin Zíka mob. 775 855 303.